Ostatnio dodane audio

Kobiece fantazje seksualne

Nasza przyjemność seksualna zaczyna się w głowie. Udowodniono, że przy odpowiedniej stymulacji psychicznej kobieta może osiągnąć orgazm bez żadnych bodźców fizycznych! Ogromny wpływ na taki stan rzeczy mają fantazje erotyczne, które pojawiają się w naszych głowach już od okresu dojrzewania. Ale skąd się bierze potrzeba fantazjowania u kobiet? Czy to normalne? Jakie fantazje pojawiają się najczęściej i od czego zależą? Dowiesz się, czytając dalej.

Fantazje erotyczne kobiet są naturalne

Wbrew temu, co może czasem powiedzieć koleżanka czy inna mądralińska, z reguły to, że masz fantazje erotyczne nie oznacza, że czegoś Ci brakuje w sferze seksualnej. Tego rodzaju wyobrażenia towarzyszą niemalże każdemu człowiekowi i przybierają różną formę. To zupełnie normalne, że czasami, pod wpływem jakichś bodźców, w Twojej głowie pojawi się nagle obraz seksu. Jaki dokładnie obraz? To już sprawa indywidualna.

Choć w niektórych środowiskach fantazje seksualne są uważane za coś niewłaściwego, obiektywnie nie ma w tym nic złego. Niestety, jest to temat tabu, jak większość spraw związanych z seksem i w wielu rodzinach po prostu się o tym nie rozmawia. Nie powinnaś jednak mieć poczucia winy za coś, co jest zupełnie naturalne. To tak, jakbyś wstydziła się, że śnisz. Dlatego pamiętaj: w tym, że fantazjujesz nie ma nic złego, dziwnego czy niestosownego. Fantazjuj na zdrowie!

Czy fantazje erotyczne kobiet wpływają na odczuwanie przyjemności seksualnej?

Oczywiście! Tak jak już pisałyśmy, jako że u kobiet możliwy jest orgazm psychogenny, fantazje jak najbardziej mogą dać Ci mnóstwo rozkoszy. Co więcej, jeśli się postarasz, możesz mieć pewien wpływ na to, jak będą one wyglądać. Badania udowodniły, że regularne, świadome fantazjowanie potrafi „przeprogramować” Twój umysł i sprawić, że Twoje erotyczne marzenia będą bardziej efektywne i satysfakcjonujące.

Niestety, istnieje też mroczna strona fantazjowania. Kiedy za bardzo zafiksujesz się na jakiejś fantazji, może się okazać, że realny seks przestanie Ci odpowiadać. Bodźce fizyczne będą niewystarczające, a „zwykłe” sytuacje intymne zbyt mało podniecające. Tym bardziej, jeśli Twoja fantazja dotyczy jednego z intensywniejszych obszarów, jak na przykład – seks BDSM, seks pod przymusem itd. Wtedy tym bardziej ważne jest, żebyś spróbowała rozwijać swoją wyobraźnię seksualną i tworzyć nowe fantazje, dodając dźwięki i zapachy, aby jak najbardziej urealnić doznania.

Skąd się biorą fantazje erotyczne?

Twój mózg cały czas pracuje, a erotyczne fantazje to jeden z efektów tej pracy. Są one odbiciem pewnych emocji, reakcją na bodźce, np. widok przystojnego sąsiada lub przeczytaną książkę erotyczną. Większość z nich łączy jedno – podniecające są tylko w Twojej głowie. Oczywiście wiele kobiet dąży do realizacji swoich fantazji. Jednak to pewna pułapka… może się okazać, że na żywo wcale nie podniecają Cię pewne fizyczne doznania, które w Twojej głowie wyglądały niezwykle przyjemnie. Dlatego czasami warto zastanowić się, czy… warto.

Jakie są najpopularniejsze fantazje erotyczne kobiet?

Każda z nas jest inna, ale nasze fantazje są zaskakująco podobne do siebie. Cóż, być może jednak nie różnimy się aż tak bardzo… Oto 10 najpopularniejszych kobiecych fantazji seksualnych. Czy któraś z nich pojawiła się kiedyś w Twojej głowie?

1. Seks z „tym trzecim”.

2. Seks ze znajomym – sąsiadem, kolegą z pracy.

3. Seks w miejscu publicznym.

4. Seks pod przymusem – gwałt.

5. Uległość w trakcie seksu.

6. Bycie podglądaną w trakcie seksu.

7. Seks oralny.

8. Seks z drugą kobietą.

9. Zdominowanie mężczyzny.

10. Seks BDSM.

Nie bój się swoich fantazji!

Choć czasem sama możesz przestraszyć się swoich myśli, pamiętaj, że fantazje seksualne są jak sny – po prostu się pojawiają. I nie ma w tym nic złego. Ciesz się nimi i całą przyjemnością, jaką Ci dają.
Odpowiednio wykorzystane, fantazje erotyczne mogą doskonale uzupełnić Twoje życie intymne i sprawić dużo satysfakcji. Dlatego bądź na nie otwarta – i nie wahaj się eksperymentować w tym obszarze.